Japoniškojo ir skandinaviškojo stilių mišinys - japandi stilius

Japoniškojo ir skandinaviškojo stilių mišinys - japandi stilius

Stilių skirtumai ir bendri bruožai.

Kalbant apie japonišką stilių, pirminės asociacijos siejasi su ramybe, harmonija ir disciplina. Čia nėra vietos atsitiktinumams – visi daiktai turi turėti kažkokią paskirtį. Japoniškame stiliuje taip pat nėra vietos puošnioms dekoracijoms. Tai gana griežtas stilius. Tačiau baldai yra gaminami itin kruopščiai, skiriant dėmesį kiekvienai detalei. Reikia pripažinti, kad japoniško stiliaus interjeras yra subalansuotas ir slopinantis.

Kita vertus, skandinaviškas stilius puikiai papildo japonišką santūrumą. Tikriausiai taip yra todėl, kad skandinaviškas stilius taip pat nėra pernelyg ryškus ir ekstravagantiškas. Tačiau lyginant su japonišku, šis yra jaukesnis ir patogesnis. Tokiu būdu prislopinamas konservatyvus japoniškas stilius ir sukuriamas jaukumas.

Japandi stilius – tvarkykite savo interjerą!

Kaip jau minėjome, abu stiliai turi sąlyčio taškų. Vienas iš jų – meilė erdvei ir tvarkai. Bet kokiu atveju, pasirinkus šį stilių Jūsų pagrindinis tikslas bus kažką iš interjero pašalinti, o ne pridėti. Japandi stiliuje turėtumėte vadovautis minimalizmo principais. Interjere turėtų likti tik tie baldai ir detalės, kurie yra tikrai ypatingai svarbūs. Didžiausia klaida, nepriimtina šiam stiliui – daiktų perteklius (nekalbant apie netvarką). Labai svarbu, kad patalpose būtų kuo daugiau šviesos. Todėl dideli stiklai, atviros erdvės ir aukštos lubos yra itin pageidaujami japoniško stiliaus elementai.

Japoniškas stilius ir populiariausios spalvos.

Šio stiliaus spalvų paletėje vyrauja vadinamosios neutralios spalvos. Todėl čia vyrauja balta, smėlio, pilka ir taip pat gali būti naudojami ir kai kurie rudos spalvos atspalviai. Japandi stiliaus interjerą pagyvina įvairios tamsių atspalvių medienos detalės, puikiai kontrastuojančios su baltomis sienomis. Japandi stiliuje nėra vietos ryškioms, energingoms spalvoms.

Japandi stiliuje naudojamos medžiagos.

Baldams naudojamos medžiagos turėtų būti tik natūralios. Tiesą sakant, tai dar vienas abiejų skandinaviško ir japoniško stilių sąlyčio taškas. Savaime suprantama, kad medžiagos turi būti aukščiausios kokybės. Naujovė – mediniai elementai gali būti naudojami ne tik ant grindų, bet ir ant sienų bei lubų. Be to, japandi stiliaus interjere turėtų būti ir pintų detalių (iš rotango, jūros žolės ar bambuko) ir lininių bei medvilninių audinių. Iš japoniško stiliaus į japandi taip pat perkeliami iš šios tradicijos perimti šviestuvai ir ryžių popieriaus pertvaros. Visa tai sukuria jaukų ir atpalaiduojantį interjerą.

Interjero apstatymas.

Baldai turėtų būti lengvi ir kokybiški pagaminti, pavyzdžiui, rotango lova. Taip pat galima naudoti nedidelius staliukus ir taburetes. Svetainės baldams papuošti naudokite vienspalves, plokščias ir neišsiskiriančias pagalvėles.

Sklep jest w trybie podglądu
Žiūrėti pilną svetainės versiją
Sklep internetowy Shoper Premium